Lizbona, znana jako miasto siedmiu wzgórz, z pagórkowatym krajobrazem oferuje wspaniałe widoki i to nie tylko w popularnych "miradouros" (punktach widokowych), ale także w coraz popularniejszych Sky Barach, które rozkwitają w stolicy Portugalii.

Warto odwiedzić je w słoneczny dzień, by rozkoszować się portugalskim winem, piwem lub dżinem z tonikiem (jeśli jesteś miłośnikiem dżinów, spróbuj portugalskich marek ginu Big Boss, Templus lub NAO (ten starzony jest w beczkach, w których leżakowało wino Porto).

 

1. PARK BAR (wg. autora najlepszy z wymienionych)

   

Siódme piętro parkingu w pobliżu Bairro Alto zostało przekształcone w kwitnący bar na dachu z ładnym widokiem na rzekę, miasto i dzwony kościoła Santa Catarina. To idealne miejsce na przerwę podczas zwiedzania miasta. Drewniane meble i rośliny tworzą wrażenie ogrodu, co czyni go idealnym miejscem do wypoczynku. Jest otwarty od godziny 13.00 i jeśli odwiedzisz go późnym wieczorem, możesz liczyć na występy DJ-a, do momentu zamknięcia późno w nocy. Nie daj się zastraszyć ukrytym wejściem jak w "Fight Club", znajdź windę i naciśnij przycisk na 7 piętro. Nie pożałujesz!

Adres: Calçada do Combro, 58

 

2. TOPO

Wcześniej to miejsce służyło jako klasyczny magazyn. Obecnie szóste piętro tego wieloetnicznego centrum handlowego jest jednym z najpopularniejszych barów na dachu w Lizbonie. Zapierające dech w piersiach widoki na zamek to główny powód jego popularności wśród mieszkańców i turystów. Możesz usiąść na zewnątrz i wykorzystać drewniane konstrukcje jako stoły lub skorzystać z lady, gdzie serwują dania kuchni portugalskiej i międzynarodowej. W ofercie znajdziemy kilkanaście koktajli oraz opcje bezalkoholowe, takie jak świeże soki czy koktajle owocowe.

Adres: Praça Martim Moniz (Centro Comercial do Martim Moniz)

 

3. RIO MARAVILHA

   

Czwarte piętro starego budynku fabrycznego, wykorzystywanego wcześniej jako miejsce wypoczynku dla pracowników fabryki, obecnie zamieniło się w teraz bar i restauracje, którego motywem przewodnim jest rzeka Tag (Rio Tejo) i Rio de Janeiro. To wciąż miejsce przeznaczone do spotkań towarzyskich, ale teraz dania są tworzone przez renomowanego szefa kuchni Diogo Noronha, łączącego portugalską i brazylijską kuchnię przy użyciu sezonowych składników.

Adres: Rua Rodrigues Faria, 103 - Lx Factory, Entrada 3, Piso 4 (Alcântara)

   

4. BAIRRO ALTO HOTEL TERRACE

Bairro Alto Hotel Terrace to bar na dachu, z którego roztacza się wspaniały widok na Ocean Atlantycki i okolicę Lizbony. Zachód słońca jest tutaj absolutnie fantastyczny. Z baru można zamówić koktajle, szampana i kawę, a restauracja serwuje lekkie posiłki, wszystko to w przyjemnej i relaksującej atmosferze. Faktyczny taras na dachu jest dość mały i wyposażony w wygodne meble wypełnione poduszkami.

Adres: Praça Luís de Camões, 2

 

5. SKY BAR

   

To bar z najlepszym widokiem na miasto, do którego można dostać się przez 9. piętro hotelu Tivoli Avenida da Liberdade. Miejsce te oferuje szeroki wybór koktajli, w tym także pozycje. Wcześniej otwarty tylko od kwietnia do września, obecnie dostępny przez cały rok. Restauracja serwuje lekkie posiłki więc możesz przyjść na koktajl z widokiem na zachód słońca i zatrzymać się na kolację.

Adres: Avenida da Liberdade 185