A mesa ...

czyli zapraszamy do portugalskiego stołu...

W Polsce mieszkają już ponad 10 lat. Zapuścili tutaj korzenie, jednak czasem odzywa się nostalgia i tęsknota za rodzinną, słoneczną Portugalią.

Dlatego, żeby mieć chociaż namiastkę Portugalii w Polsce, zaczęli sprowadzać produkty, które dobrze znają i które przypominają im rodzinne strony.

"Stawiamy na zdrowe, naturalne produkty, bez konserwantów i sztucznych dodatków. Sprowadzamy tylko te produkty,  których sami używamy na co dzień i którym ufamy. Jesteśmy pasjonatami dobrego portugalskiego wina, owoców morza, ryb, kawy i herbaty."

Poznaj nas lepiej

Jose Moreno

Jego przygoda z Polską rozpoczęła się od podróży służbowej. Tutaj też pierwszy spotkał na swojej drodze Ricardo. Wtedy jeszcze nie przypuszczali, że ich drogi zejdą się na wiele lat.

"Gdy okazało się, że nie możemy dostać produktów, które jadaliśmy na co dzień w Portugalii, za każdym razem, gdy wracaliśmy z rodzinnych stron, zabieraliśmy ze sobą walizki pełne puszkowanych sardynek, tuńczyków i owoców morza. Można rzec, że tak właśnie zaczęła się historia A Mesa."

Ricardo Silva

Podobnie jak Jose, Ricardo przyjechał do Polski w 2007 roku. Gdy się poznali, pracowali w firmie konstrukcyjnej. Po paru latach przekonali się, że Polacy kochają portugalskie produkty.

"Pierwszymi recenzentami okazali się nasi przyjaciele. Od razu docenili jakość i smak portugalskich produktów. Tak stało się również wśród szerszego grona odbiorców. Polacy poszukują nowości, a w tym wypadku mają szansę odkryć coś tak fascynującego jak portugalska kuchnia."

Marcin Subotowicz

Związany z A Mesa od 2017 roku, zakochał się w popularnej kawie Delta, po krótkim czasie portugalska kultura, historia i kuchnia wciągnęły go bezpowrotnie.

"Nie bez powodu Portugalia stała się jednym z najpopularniejszych polskich kierunków turystycznych. Choć wydawało się, że doskonale znamy ten kraj, okazało się, że nadal ma bardzo wiele do zaoferowania. Przekonaliśmy się, że mamy jeszcze wiele do odkrycia. A Mesa to szansa, aby poznać prawdziwą Portugalię."